NZOZ Twoje Zdrowie

Aktualności z naszej Przychodni

Dzień świadomości raka jajnika

8 maja obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Raka Jajnika. Nazywany jest on często „cichym, podstępnym zabójcą”, gdyż w początkowej fazie rozwija się najczęściej bezobjawowo i dlatego właśnie tak ważna jest świadomość  i czujność onkologiczna wśród Kobiet.

Rak jajnika to jeden z najpoważniejszych nowotworów narządów płciowych u kobiet
Stanowi około 5 procent wśród wszystkich zachorowań u kobiet i jest na 5. miejscu pod względem częstości ich zgonów
Ponieważ nowotwór początkowo rozwija się bezobjawowo, ponad 70 procent przypadków wykrywanych jest w zaawansowanym stadium, gdzie skuteczność leczenia jest stosunkowo mała

W profilaktyce raka jajnika kluczowe jest regularne wykonywanie badań ginekologicznych. Jednym ze sposobów wykrycia nowotworu jajnika na stosunkowo wczesnym etapie rozwoju jest wykonanie badania ultrasonograficznego. Badanie USG przezpochwowe pozwala uwidocznić wszelkie zmiany obecne na jajnikach, w tym również torbiele, które są często spotykane, ale i równie często nie wymagają leczenia operacyjnego. Warto pamiętać, że każdy przypadek musi zostać indywidualnie rozpatrzony przez doświadczonego specjalistę.

Światowy Dzień Świadomości Raka Jajnika to bardzo dobry pretekst by się przebadać, dlatego też zapraszamy wszystkie Panie do naszej Poradni ginekologicznej, gdzie szereg specjalistów zadba o Wasze zdrowie i udzieli wyczerpujących informacji.

Jednocześnie chcielibyśmy Wam przybliżyć naszą poradnię ginekologiczną: